בחירת צלם מנצח

photographer-424622_960_720ישנם אירועים בחיים שפשוט חייבים לתעד. תינוק חדש שנולד, נער מתבגר בטקס בר המצווה וכמובן גולת הכותרת של האירועים: הבאים בברית הנישואים. רגע לאחר קבלת ההחלטה והבחירה באולם או בגן, מגיע הרגע לחפש צלם. הרשת מוצפת בפרסומים שונים, וכל חובבן עם מצלמה מציע את שירותיו, לצד צלמים מקצועיים עם ניסיון של שנים. הפרשי המחירים הם אדירים ולעתים מתקבל הרושם כי מדובר במקצוע הפרוץ ביותר בעולם.

בבחירה של צלם לאירוע ישנם מספר דברים עליהם יש לתת את הדעת על מנת לאמוד את מקצועיותו והתאמתו לצילום האירוע שלכם:

  1. ציוד- לא מצופה מכם להבין בדגמי מצלמות או סוגי עדשות, אולם חשוב לשאול ולהבין כמה מצלמות יהיו באירוע, האם הצלם מחזיק בציוד המתאים לצילום לילה, במקרה של צילום וידאו האם מדובר במצלמת רחף. ייתכן וחלק מתשובותיו של הצלם יישמעו לכם כסינית, אולם בשיח תוכלו להתרשם אם מדובר באדם מקצועי המכיר את צרכי הצילום שלכם ואת הציוד או בחובבן.
  2. גיבוי- לא מעט סיפורים נשמעו על מצלמה שנגנבה בליל האירוע או תקלה אחרת שהותירה את הזוג הצעיר ללא מזכרת מהאירוע. צלם מקצועי יבצע גיבוי כבר בערב האירוע לתמונות למחשב נייד או הארד-דיסק חיצוני שיהיה שמור מכל משמר.
  3. תמונות מעוצבות- בלא מעט מקרים חלק מן השירותים שיעניק הצלם הוא עיצוב גרפי של תמונות. תמונות בשחור לבן, הצללות, מסגרות, כל אלה יעניקו נופך של יוקרה לתמונות שלכם. כדאי לשאול ולהתרשם לפני מסגנונו של הצלם ועיצובים קודמים שעיצב, וחשוב לא פחות לבקש את חומרי הגלם המצולמים ללא עיצוב בדיסק לכל מקרה.
  4. המלצות- חשוב כמובן לצפות בסרטונים ולהתרשם מאלבומים שיציג בפניכם הצלם המיועד, אולם השיטה הישנה והטובה הקרויה מפה לאוזן הייתה ונותרה הדרך הטובה ביותר ללמוד על אנשי מקצוע. מחברים ומכרים תוכלו לשמוע על זמינותו, עמידה בזמנים בהעברת התמונות ותחושותיהם כלפיו.
  5. כימיה אישית- הצלם הוא האיש שילווה אתכם ביום החתונה משעות הצהריים ועד לעזיבת רכב הכלולות את האולם. רצוי לבחור במישהו שתרגישו נוח אתו, שיהיה נעים ושלא יעצבן אתכם. הדבר ישפיע הן על התמונות ואיך שתיראו בהן והן על מצב הרוח שלכם בזמן האירוע.

תגובה אחת

  1. כימיה אישית ותאום ציפיות.
    לכל צלם יש את צורת הראיה הצילומית שלו.החשוב ביותר לענות לצורכי הלקוח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים