רעיונות להצעות נשואין

רעיונות להצעת נישואים

כריעת ברך וטבעת מרשימה עומדים בבסיסה של הצעת הנישואין המסורתית, אולם יותר ויותר צעירים (וגם לא מעט מבוגרים יותר המגיעים למעמד) מבקשים למצוא את הדרך שתהפוך את ההצעה עצמה לרגע בלתי נשכח ובעיקר למשהו שיהיה שווה לספר עליו לנכדים, בתנאי שהיא תגיד כן כמובן. ובזה העניין- אמנם הנורמה החברתית קובעת כי הגבר הוא זה שירד על ברכיו, אולם באהבה כמו באהבה אין חוקים, והזכות להציע נישואים פתוחה גם בפני הנשים.

אמנם הערך של האירוע טמון ברגשות, במילים ובהצהרת הכוונות לבלות יחד את שארית החיים, אולם לתפאורה ישנה משמעות לא קטנה. ריכזנו עבורכם מספר רעיונות להפוך את הרגע לבלתי נשכח, ולא רק בגלל ההחלטה המשמעותית:

  • בין שמיים לארץ– גם אם לא הזדמן לכם לצאת לחופשה בחו”ל, ניתן באמצעות חברות המספקות את השרות להמריא לטיסה בת שעה קלה בשמי הארץ, במטוס פרטי מעוצב ומפנק, לחלוף מעל נופי ארץ ישראל היפה, ובעזרת כוס שמפניה מהודרת עם טבעת בתחתיתה, להניח את ההצעה. ייתכן ומדובר בקלישאה, אולם אין האהבה כולה היא קלישאה? הערת אזהרה: כל הצעת נישואים שמתנתקת מקרקע בטוחה, כדאי שתגיע אך ורק אם החתן המיועד בטוח לחלוטין שהכלה המיועדת תאמר כן. זה עשוי להיות מאוד מביך להישאר תלויים בדד בין שמיים וארץ לאחר הצעה מרגשת שנדחתה על הסף.
  • הצעת נישואים בכותל– גם לחילוניים גמורים הכותל מסמל חיבור עוצמתי למסורת, לצד עמידה איתנה לאורך אלפי שנים. ניתן לומר שלהצעת נישואים אל מול החומה המשמעותית ביותר ביהדות, ישנו ערך והיא מביאה סמליות.
  • כתובות אש– אמנם שניכם כבר בגרתם ואינכם בצופים עוד, אולם כתובת אש בוערת המזמינה אותך או אותך אל החופה, טומנת בחובה עוצמה והתרגשות ולא פחות חשוב מכך, האפשרות לתעד את הרגע לדורות הבאים.
  • במים– שייט בגונדולה, קרוז ליוון, כל מה שיינתק אתכם מקרקע יציבה יסמל את הסיכוי והסיכון שמביאה האהבה.

בחירת המקום אמנם משמעותית, לטבעת יש ערך ללא ספק (יעיד כרטיס האשראי המבוהל), אולם הדבר החשוב ביותר בהצעת נישואים אילו המילים. הבעת הרגש והצהרת הכוונות, הם אלה שייחרטו בזיכרון לדורות.

 

יש לכם רעיונות להצעות נישואים? רוצים שנפרסם אותם וניתן לזוגות אחרים לקבל השראה?
נשמח שתשלחו לנו בטופס הבא את הרעיון שלכם ונפרגן לכם בקריידיט גדול

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים